Діагностика та лікування стегнових, пахвинних та пупкових кил

Пластика за Ліхтенштейном при пахвинних килах

В даний час в 70-80 % випадків використовується пластика задньої стінки пахвинного каналу за Ліхтенштейном. Це метод без натяжної пластики з використанням синтетичного матеріалу, який приводить до зміцнення задньої стінки за рахунок власної герметичності та проростання сполучної тканини в каркас сітки з утворенням міцного апоневрозу.

Діагноз пахвинної кили виставляє хірург після огляду пацієнта, додатково з метою уточнення вмісту кили призначається ультразвукове дослідження.

369

 

З 6000 операцій виконаних Ліхтенштейном до 1989 року повторна кила утворилась тільки в 0,1% пацієнтів. Саме тому хірургами медичного центру «Медівіт» при пахвинних килах найчастіше виконується даний спосіб.

6633

Операція може бути виконана як під місцевим так і під загальним знеболенням. Суть операції полягає в видалені мішка кили та пластики воріт синтетичною сіткою, після пошарово зшиваються тканини. Сім’яний канатик при цьому знаходиться під апоневрозом але поверх сітки. В післяопераційному періоді призначаються знеболюючі на 1-2 суток. На 3 сутки пацієнт виписується на амбулаторне лікування. Шви знімають на 7-8 сутки.

Перевагами даного методу є зменшення частоти повторного виникнення кили до 1%, значне зменшення больового відчуття після операції за рахунок незначної травматичності та відсутність необхідності в призначенні наркотичних анальгетиків.

Пластика воріт при пупкових килах

На сьогоднішній час існуючі методи пластики при пупкових килах не завжди приносять задовільні результати.

Це пов’язано зі зшиванням тканин під натягом, неспроможністю власних тканин, поганим кровопостачанням та неоднорідністю тканин що зшиваються.

5577

Діагноз пупкової кили виставляє хірург після огляду пацієнта, додатково з метою уточнення вмісту кили та розмірів воріт призначається ультразвукове дослідження.

Найчастіше виконується пластика за Мейо або Сапежко. Коли ширина воріт кили велика, то є загроза виникнення рецидиву.

Вирішенням даної проблеми є використання в пластиці воріт кили синтетичних сіток. Частота повторного виникнення кил при таких видах пластики до 2%. Операція виконується під загальним знеболенням. Синтетична сітка встановлюється в підапоневротичний та фіксується до апоневрозу, котрий ушивається над нею, або фіксується до неї. На протязі кількох місяців синтетична сітка проростає сполучною тканиною та утворює міцний апоневроз, що запобігає утворенню повторних кил. Пацієнт виписується з клініки на 3-4 сутки, шви знімають на 8-10 сутки.

Пластика при стегнових килах

На сьогоднішній час існуюча методика пластики при стегнових килах приносять задовільні результати.

Діагноз стегнової кили виставляє хірург після огляду пацієнта, додатково з метою уточнення вмісту кили, розмірів воріт та визначення сусідніх структур призначається ультразвукове дослідження.

Найчастіше виконується пластика за Басіні. Інколи хірурги використовують доступ та пластику за Руджи-Парлавечо.

Частота повторного виникнення кил при таких видах пластики до 1%. Операція виконується під загальним або місцевим знеболенням.  Ворота кили ушивають вузловими швами. Пацієнт виписується з клініки на 3-4 сутки, шви знімають на 8-10 сутки.