Еластографія новоутворів внутрішніх органів

Еластографія – найновіша та перспективна технологія в ультразвуковій діагностиці

Технологія еластографії заснована на особливостях еластичності тканин. На тканину, яка досліджується, створюється додатковий тиск, після чого оцінюється зміна частоти та швидкості поширення звуку в тканині. Неоднорідні елементи тканини реагують на стискання по-різному внаслідок неоднакової структурної щільності, що відтворюється на екрані зміною зображення та відхиленням цифрових параметрів еластичності.

Публікація1

Проведені в останні роки дослідження довели, що комплексне використання традиційного ультразвукового дослідження разом з еластографією підвищує чутливість УЗД в діагностиці раку до 95,5 %, а специфічність (можливість відрізняти природу утворень) – до 94,9 %.

 

Таким чином, основним завданням еластографії є диференційна (розмежувальна) діагностика між доброякісними і злоякісними утвореннями.

Сьогодні метод ультразвукової еластографії використовується для диференціальної діагностики  об’ємних утворів (доброякісний, тенденція до трансформації у злоякісний, злоякісний) наступних органів:

1) щитовидної залози;
2) молочних залоз;
3) печінки (метод теж використовується для ранньої діагностики стеатозу, фіброзу та цирозу);
4) підшлункової залози;
5) нирок;
6) простати;
7) матки та яйників.

Еластометрія печінки методом зсувної хвилі може бути використана для неінвазивної діагностики фіброзу печінки у хворих хронічними вірусними гепатитами та іншими формами її дифузних уражень. Результати еластометріі зсувної хвилі високо інформативні на всіх стадіях розвитку патології печінки.

16
Незначна тривалість еластографічного дослідження печінки і неінвазивность обстеження дають можливість використовувати еластометрію зсувної хвилі, як скринінг-тест фіброзу печінки і як орієнтир для оцінки його динаміки під час лікування хворих.
Подальше розширення показань до застосування еластометріі зсувної хвилі при хронічних захворюваннях печінки є можливим.
Обстеження виконуються на УЗ-сканері експертного класу SIEMENS ACUSON S2000.  Високоточні датчики, програмні та апаратні системи посилення ехо-сигналу, досягнення кращих акустиків дозволяють отримувати відмінну чіткість та якість зображень. Це дозволяє виявити початкові зміни органів та тканин на етапі до появи скарг та проявів хвороби. Зручна робоча консоль та «інтелектуальний дружелюбний» інтерфейс  суттєво допомагають у роботі лікарю-оператору.

Ми завжди раді Вам допомогти!

  • Luven Diagnostic – достовірний метод виявлення раку на ранніх стадіях
  • На даний момент публікації готуються до свого вирішального маршу.