Діагностика та лазерне лікування геморою

ЗАСТОСУВАННЯ ЛАЗЕРНОЇ ГЕМОРОЇДЕКТОМІЇ

 Геморой все ще залишається одним з найпоширеніших захворювань людини. За даними ряду авторів захворюваність на геморой становить 130–150 на 1000 осіб дорослого населення. За останні роки змінилися принципи лікування геморою. Якщо раніше після гемороїдектомії пацієнти кілька днів і навіть тижнів лежали у лікарні, відчували сильні болі у післяопераційному періоді, то сьогодні лікарі-проктологи все частіше використовують малоінвазивні методи. Якщо лікування медикаментами неможливо, використовують інші сучасні безболісні методи. В Європі та США за допомогою малоінвазивних технологій виконуються більшість операцій з приводу геморою.

image002

В нашій державі також впроваджуються принципи загальносвітової практики, коли до 90 % оперативних втручань з приводу геморою виконуються малоінвазивним методом в амбулаторно-поліклінічних умовах. Найпрогресивніший метод на сьогоднішній день – це лікування геморою діодним лазером. Особливої уваги, на нашу думку, заслуговує методика лазерної абляції з використанням сертифікованого вітчизняного апарату «Ліка-хірург», яка відзначається серед інших своєю малоінвазивністю, малотравматичністю, високою ефективністю та хорошими результатами лікування.

Оперативне втручання проводиться під місцевою анестезією.

image003

 

Після дивульсії сфінктера в задній прохід вводиться ректальне дзеркало.

image005

Моноволоконний світловод підводиться до гемороїдального вузла, в напрямку до його ніжки.

 image008

 

 Далі виконується лазерна коагуляція судинної ніжки

image010

 з наступною вапаризацією гемороїдальної тканини.

 

Тривалість операції становить 15-25 хвилин. Необхідно відмітити, що уся операція проходить при повній відсутності кровотечі.

Усім пацієнтам у післяопераційному періоді призначаються таблетовані ненаркотичні анальгетики один раз на ніч протягом трьох днів.

Лазерна абляція гемороїдальних вузлів з використанням апарату «Ліка-хірург» має явні переваги перед іншими малоінвазивними методами у лікуванні гемороїдальної хвороби в амбулаторно-поліклінічних умовах. Такі переваги, як майже повна відсутність больового синдрому в ранньому післяопераційному періоді, раннє відновлення працездатності в поєднанні з коротким періодом оперативного втручання та роботи хірурга в умовах мінімальної крововтрати, дозволяє даному методу бути достойною альтернативою іншим традиційним методам лікування гемороїдальної хвороби.