Діагностика та лікування глаукоми

Глаукома ( від грец. – колір морської води, пурпуровий) – важке захворювання органа зору, яке отримало назву від зеленуватого відтінку розширеного зрачка під час гострого приступу глаукоми.

5653

Симптоми:

  • Затуманювання зору
  • “Райдужні кола”  (гало) при погляді на джерела світла
  • Погіршення зору в сутінках
  • Відчуття звуження поля зору
  • Головний біль, як правило половини голови, пов’язаний з фізичним навантаженням
  • Головний біль вранці або після заходу сонця
  • Біль в оці, особливо, у поєднанні із затуманенням зору

Лише лікар окуліст може виявити це захворювання.

Табалюк Т.

Лікування.  Завдання любого методу лікування нормалізувати внутрішньо-очний тиск. Існує три методи лікування: медикаментозне, лазерне та  хірургічне.

Медикаментозне лікування застосовується на початкових стадіях, при його неефективності використовують наступні два.

Ірідектомія – це лазерна методика, при якій виконують малий розріз в райдужній оболонці з метою створення додаткового відтоку внутрішньо-очної рідини при закрито-кутовій  глаукомі.

1

Непроникаюча глибока склеректомія – це хірургічна операція, під час якої створюють спеціальний клапан в склері для відтоку внутрішньо-очної рідини, що приводить до нормалізації тиску.

Висока каналостомія –  відмінність від попередньої операції в тому, що в дренажні канальці вводять в’язку рідину Артивіск, що теж дозволяє нормалізувати внутрішньо-очний тиск.

Рішення про вибір операції в кожному конкретному випадку приймається тільки разом з лікарем-офтальмологом.

Ми завжди раді Вам допомогти!

 Поради для пацієнтів

Пацієнт повинен постійно бути під наглядом лікаря-окуліста. Використовуйте ліки так часто, як це зазначено в рекомендаціях. Якщо у Вас виникли будь-які побічні дії або алергія від призначених препаратів, негайно проконсультуйтеся з лікарем.

Прочитайте інструкцію, якщо Ви не впевнені чи правильно запам’ятали час прийому ліків та їх дію. Витримайте інтервал в 1-2 хвилини між закапуванням різних крапель. Переконайтесь, що крапля потрапила в око. Натисніть пальцем руки на внутрішній кут ока, щоб запобігти потраплянню краплі в ніс. Це збільшить ефект від ліків і зменшить їх системну побічну дію. Якщо Ви не знаєте, як це зробити, запитайте свого офтальмолога. Після закапування крапель тримайте очі закритими протягом 30 секунд.

5356Відвідуйте повторні обстеження. Більшість типів глаукоми прогресують повільно і правильність підібраного лікування може бути встановлене лише після проведення регулярних обстежень!!!

Зверніться до офтальмолога одразу, якщо Ви відчули затуманення зору поєднане з болем, якщо бачите “райдужні кола” навколо джерел світла, або ж Ваше око турбує Вас будь-яким іншим чином!!!

Вам необхідно знати, який у вас тип глаукоми. Деякі медичні препарати можуть погіршити перебіг глаукоми, але це залежить від типу глаукоми. Більшість пацієнтів з відкритокутовою глаукомою можуть приймати усі ліки без побоювань, що це може призвести до погіршення стану ока. Будь-який пацієнт повинен повідомити свого лікаря про вживання стероїдів, якщо це має місце.

Заохочуйте ваших родичів пройти обстеження очей. Глаукома, як правило, уражає більш як одного члена сім’ї. Деякі види глаукоми можуть бути спадковими. Це особливо характерно для первинної глаукоми. Ваші рідні повинні бути обстежені. Кожна людина після 40 років хоча б 1 раз на рік повинна вимірювати внутрішньо-очний тиск.

Якщо у Вас глаукома, немає необхідності змінювати свій спосіб життя. Для пацієнтів з глаукомою краще жити активним, енергійним, повним, але розумно збалансованим життям. Фізичні вправи є дуже важливими. Вони корисні не тільки для збереження загального стану здоров’я, але можуть призвести до зниження внутрішньо-очного тиску.

Носіть із собою медичну картку, в якій зазначено, який у вас тип глаукоми і, які ліки вам необхідні. Це може допомогти в тих рідкісних випадках, коли ви потрапите в непередбачувані надзвичайні обставини, що можуть спричинити переривання Вашого лікування.