Корекція форми молочних залоз

Збільшення молочних залоз

За оцінками спеціалістів, у світі зараз проводиться 1000000 грудних імплантацій на рік. Основні причини, що спонукають жінок звертатися у клініки пластичної хірургії – маленькі від природи груди, зміни, викликані пологами і годуванням, асиметричність молочних залоз.

Треба відразу відмітити, що анатомічно у грудях відсутні м’язові волокна, тому збільшити груди або підняти їх за рахунок фізичних вправ неможливо. Єдиний правильний вихід – це імпланти.

pic_813201619536

Перше питання пацієнток: «Чи не шкодить постановка імплантів, чи не має операція загального впливу на організм?»

Щоб визначити, чи є зв’язок між раком молочних залоз і силіконовими імплантами, було проведено порівняння групи хворих жінок з рівною за чисельністю та віковим складом групою жінок, які не збільшували груди силіконовими імплантами. В результаті, до чималого здивування учасників експерименту, виявилось, що частота онкопатології молочних залоз у групі без імплантів вище. Повторяємо – результат даного дослідження, проведеного у суворо наукових рамках, полягає у тому, що ризик раку молочних залоз для жінок з імплантами нижче, а не вище. Дослідження, проведені у клініці Мейо в США, довели, що між силіконовими імплантами і аутоімунними захворюваннями не виявлено жодного зв’язку.

Всі імпланти, що використовуються сьогодні, мають щільну оболонку з гладкою чи текстурованою поверхнею. Відносно нещодавно почали вироблятися імпланти анатомічної форми, які ближче до природних параметрів молочної залози. Більша частина їхньої маси зміщена донизу.

З метою збільшення грудей використовуються імплатанти різної форми і з різним наповненням. АБСОЛЮТНО ВСІ імпланти, незалежно від вмісту мають силіконову оболонку. Ми рекомендуємо імпланти з шорсткою (текстурованої) поверхнею. Саме використання імплантантів з таким виглядом поверхні для збільшення грудей істотно знизила ризик такого ускладнення, як виникнення капсулярної контрактури. На вироблені імпланти немає обмежуваного терміну придатності. Вищевказані фірми-виробники дають сертифікат якості з довічною гарантією на цілісність оболонки імпланта. У разі його пошкодження фірма бере на себе зобов’язання по його заміні (це, правда, не покриває вартість самої операції збільшення грудей).

Важливим моментом є добра поінформованість і реалістичні очікування відносно результату, можливого ризику і особливостей післяопераційного періоду.                                                                                

Чим наповнені імпланти? При хірургічній операції в груди ставляться імпланти, які бувають двох видів: наповнені фізіологічним розчином чи гелем. Фізіологічний розчин – це розчин, який постійно застосовується в медицині і не небезпечний для організму. Простіше кажучи, це стерильний розчин хлориду натрію, куховарської солі. Імпланти з фізіологічним розчином чимось нагадують мішечки з водою. Фізіологічний розчин перетікає в імпланті вільно і може утворювати складки. Якщо на імпланті утворилася складка, на грудях виникає неприваблива борозна. Серед переваг імплантів з фізіологічним розчином – їх відносна дешевизна. Силіконовий гель схожий на м’яке желе. Він не тече, не утворює складок, абсолютно стерильний і коштує набагато дорожче, ніж імплант, заповнений фізіологічним розчином.

В Україні імпланти, вмістом яких є фізіологічний розчиним практично не використовуються  для збільшення грудей. Імпланти мають каплевидну форму, що дозволяє поліпшити навіть зовсім плоскі груди.

Імплантанти каплевидної форми є найбільш сучасними і дорогими. Раніше імпланти були гладкими, тепер виготовляють спеціальну текстуровану поверхню для оболонки імпланта, з вигляду вони здаються злегка шорсткими. При найближчому розгляді видно, що поверхня імплантанта покрита безліччю мікропор. Завдяки такій поверхні імплант надійно вростає в тканини грудей і стає якби одним цілим з вашими натуральними грудьми. Зафіксований таким чином імплант не обертатиметься навколо своєї осі і нікуди не зміститься з того місця, на яке його встановив хірург.

Страхи при операції збільшення грудей

Ризик раку грудей. Силікон з якого складається оболонка імпланта – це абсолютно інертна речовина, що входить до складу багатьох пристроїв медичного призначення і в склад косметичних препаратів. Останні дослідження вчених не знаходять зв’язку між наявністю силікону в організмі після збільшення грудей і ризиком виникнення раку грудей і інших захворювань, у тому числі аутоіммунних.

Відсутність лактації. Багаторічні клінічні дослідження не виявили вміст силікону в грудному молоці, також годуванню грудьми не перешкоджає наявність імплантів, поставлених при збільшенні грудей.

Дискомфорт. У рідкісних випадках після проведеного збільшення грудей спостерігається незначне тимчасове зниження або підвищення чутливості соска (особливо при переареолярній техніці збільшення грудей), однак чутливість швидко відновлюється. Імплант буквально через лічені тижні перестає сприйматися, як чужорідне тіло.

Гіпертрофічні рубці. Шви після операції зі збільшення грудей через п’ять – шість місяців стають практично непомітними, але якщо вони все-таки від незручності, то можлива їх додаткова корекція, застосовуючи такі методи косметології, як медичний татуаж і лазерне шліфування.

Ризик ускладнень. Загальний ризик ускладнень після операції зі збільшення грудей, згідно світової статистики не перевищує 1-2%, основними ускладненнями вважають виникнення капсульної контрактури, запалення імпланта, кровотеча і гематома. При виникненні будь-якого дискомфорту або занепокоєння, пов’язаного із загальним станом або станом рани після збільшення грудей слід негайно звернутися до лікаря.

Розрив імпланта. Ризик розриву оболонки імпланта мінімальний, проте таке ускладнення зустрічається в клінічній практиці. Основна природа ушкоджень – механічна травма імпланта. Але і в цьому випадку не слід турбуватися. Навколо імпланта завжди існує капсула-оболонка, яка не дає вмісту імпланта мігрувати по тілу.

          Покази до збільшення грудей

Збільшення грудей з використанням імплантів при вродженій гіпоплазії або аплазії грудей. Це найбільш частий показ для збільшення грудей.

Асиметрія грудей – зустрічається практично у всіх жінок. Проте, коли різниця істотна – може бути показом для збільшення грудей. Причому, імпланти можуть бути підібрані різного розміру і різні за формою.

Опущення молочних залоз після грудного вигодовування, після вагітності, у результаті вікових змін. Якщо опущення незначно – рекомендовано збільшення грудей. Якщо опущення виражене – збільшення грудей імплантом поєднується з підтяжкою.

Реконструкція молочної залози після її повного або часткового видалення з причини раку молочної залози. У цих випадках для збільшення грудей використовуються спеціальні імпланти.

Протипоказання

–  Аутоімунні захворювання, такі як системний червоний вовчак та склеродермія.

– Стани, що ускладнюють нормальне загоєння рани, такі як цукровий діабет і порушення в системі згортання крові.

– Знижений імунний фон.

– Порушення кровопостачання тканин молочної залози.

         Підготовка до операції: Пацієнтка має бути здоровою (простуда чи інші захворювання в цей період є протипоказами). Якщо Ви курите, то потрібно кинути не менше, як за 2 тижні до операції і  утриматись від куріння після неї як мінімум ще 2-3 тижні. В іншому випадку різко зростає ризик порушення загоєння ран через те, що при курінні значно зменшується поступлення крові в судини шкіри. Якщо Ви приймаєте якісь медикаменти, то варто обговорити це з лікарем на консультації,  на якій важливо отримати інформацію про те, чого можна очікувати від операції. Обов’язковим є фотографування пацієнта до операції, а також при наступних оглядах в післяопераційному періоді. Перед операцією пацієнт проходить повне обстеження і здає всі необхідні аналізи (аналізи крові, сечі, флюорографія, ЕКГ, RW, УЗД або мамографія молочних залоз), огляд анестезіолога. Госпіталізація здійснюється в день операції.   Знеболення. Операція виконується під загальним знеболенням у поєднанні з місцевою інфільтраційною анестезією.

Як проходить операція? Найбільш зручний та надійний розріз в складці під грудьми. Імплант ставлять під великий грудний м’яз, де буде надійно «захований» під шаром м’язів і жиру, так що ніхто його ніколи не «промацає». Інші методи операції збільшення грудей : через сосок; пахвову впадину і навіть пупок, як правило, мають свої недоліки та мало популярні серед відомих хірургів. Розріз по зовнішньому краю ареоли майже не помітний, тому що знаходиться в ділянці тканини, що пігментується. При такому типу розрізу хірург повинен діяти дуже обережно, щоб не пошкодити молочну залозу. Розріз по ареолі може мати один неприємний наслідок – сосок може частково або повністю втратити чутливість. Розріз під пахвою – цей доступ технічно більш складний, травматичний і може викликати надмірну рухомість імпланта. Операція виконується у лежачому положенні пацієнтки. Після розрізу шкіри формується порожнина для імпланта за передопераційною розміткою. Особливу увагу хірург приділяє зупинці кровотечі з дрібних судин у операційній рані. У сформовану порожнину встановлюється імплант і, при необхідності – поліхлорвініловий трубчатий дренаж. Накладаються 3-4 ряди швів: на м’язи, на фасцію, на жирову клітковину, на шкіру. Потім на рану накладається асептична пов’язка, проводиться компресія. Розрізи заживають добре, місця розрізів стають практично безбарвними вже через півроку після операції. Імпланти не заважають грудному вигодовуванню і не потрапляють в грудне молоко та не мають впливу на виникнення патологічних утворів у молочних залозах.                              pic_8132016194657     Після операції вже наступного дня груди набувають нової форми (вигляд через 10 днів).

Проте, верхній полюс залози при встановленні як каплеподібних, так і круглих імплантів, буде надто наповненим. Особливо, якщо імплант встановлений під м’яз. Це пов’язано з підтягуванням м’яза догори і його набряком. Цей стан проходить через 4-8 тижнів. Зникає набряк м’яза і імплант несуттєво опускається. З профілактичною метою призначаються антибактеріальні препарати. Зазвичай, дренажі видаляються на 2-3 день після операції. У клініці необхідно знаходитись першу добу після операції, а потім приїжджати на перев’язки за призначенням лікаря, протягом 4 тижнів необхідно носити еластичний компресійний бюстгальтер 24 години на добу, який не дозволяє грудям відвиснути та швидше позбавитися від болю, жінка проводить в лікарні не більше трьох днів після операції. Найважча – перша післяопераційна доба. Хоча жінка отримувала загальний наркоз і місцеву анестезію, біль після закінчення дії наркозу може бути досить інтенсивним (залежить від індивідуальної чутливості), при його появі буде використовуватись додаткове знеболення. З кожним днем больові відчуття зменшуватимуться, поки не зникнуть зовсім. Шви видаляються на 7-10 добу після операції.

Рекомендовано: 1) утриматись від активних фізичних навантажень перший місяць після збільшення грудей; 2) 1рік уникати прямих сонячних променів на ділянку післяопераційного рубця аби досягнути кращої його непомітності.

Ускладнення. Пластична хірургія стрімко розвивається, нарощує досвід і технології, тому відсоток ускладнень після операцій по збільшенню грудей постійно знижується. Проте вірогідність ускладнень існує при кожній операції.

Гематома (накопичення крові у порожнині (кишені), де знаходиться імплант. Можлива у випадку неефективної роботи дренажа з операційної рани або неефективної компресії на молочні залози після операції. Таке ускладнення усувається пункцією. За потреби проводиться повторний огляд порожнини імпланта.

Капсулярна контрактура. Як і довкола будь-якого чужерідного тіла, що потрапляє до організму, довкола імпланта формується фіброзна капсула зі сполучної тканини, що відокремлює його від м’яких тканин. Іноді капсула може ущільнюватись, і, як наслідок, зменшуватись в об’ємі, у зв’язку з чим відбувається здавлювання імпланта. У ті часи, коли для ендопротезування застосовувались імпланти з гладкою поверхнею, таке ускладнення зустрічалося у 20-40% випадків. На сьогодні, з появою імплантів нового покоління з текстурованою поверхнею, ризик виникнення капсулярної контрактури значно знизився, складаючи 1,5-4%. Проте, її виникнення зумовлено індивідуальною реакцією організму, яку неможливо передбачити перед операцією. Це ускладнення іноді потребує оперативного лікування: повного або часткового видалення капсули (капсулоектомія).

Гіпертрофічний або келоїдний рубець. Найчастіше виникає у зв’язку зі здатністю до утворення подібних рубців. Виникає досить рідко і потребує консервативного, а в окремих випадках – оперативного лікування.

Проблеми з загоєнням рани. Зустрічаються при зниженному імунітеті, у тому числі і при зловживанні пацієнткою нікотином. Зазвичай, вони потребують хірургічної тактики, направленої на загоєння ран.

Найчастіше ускладнення – зниження чутливості соска, а іноді і більшій площі грудей. З часом чутливість відновлюється, і лише у невеликого відсотка жінок вона залишається зниженою.

Попередні результати операції будуть помітні не раніше як за 1,5-2 міс., остаточне формування – через 3-4 міс. після втручання. Як і у всій хірургії, найкращі результати досягаються, коли пацієнт виконує всі настанови і застереження, передбачені лікарем.

Практично у кожної людини можна знайти відмінності в формі молочних залоз. Деякі відмінності залишаються і після будь-якої операції.

Сама ж операція значно покращує зовнішній вигляд і відновлює душевну рівновагу, та слід розуміти, що жодне оперативне втручання не здатне вирішити всі життєві негаразди.

Зменшення об’єму молочних залоз (редукцiйна пластика)

Ряд жiнок страждає вiд надзвичайно великого розмiру грудей, якi, як правило, ще й опущенi. Захворювання називається гiпермастiя (гiгантомастiя). Цей стан тягне за собою бiль у спинi, порушення осанки, викривлення хребта, стомленiсть, депресiї. Для зменшення об’єму молочних залоз  висікаються шкiро-жирові лоскути (жирова тканина, в першу чергу, створює об’єм) у нижньо-бокових вiддiлах, що дає змогу сформувати пiдтягнутi заданого розмiру i форми груди. У пiсляоперацiйний перiод найбiльш важлива порада – це носiння спецiального бюстгальтера протягом 1-2 мiсяцiв.

Підтяжка молочних залоз

З віком шкіра грудей частково втрачає свою еластичність, що призводить до змін, які супроводжуються розтягненням шкіри молочної залози. Вагітність може призвести до того, що груди опускаються під дією власної ваги, втрачають свою пружність і об’єм. Мастопексія, або підтяжка грудей – це хірургічна операція, спрямована на відновлення і покращення форми грудей.

pic_82201612231[1]

Вигляд після операції через 1,5 міс.

( післяопераційні рубці поступово стають менш помітними)

 

Мета корекції молочних залоз:

1) досягнення нормальної висоти грудей;

2) розміщення сосків та ореол на верхівці  залози, також можливим є зменшення розмірів ореоли;

3) покращення розмірів та контурів;

4) збереження звичної її консистенції;

5) в деяких випадках можливе збереження її функції (годування).

У окремих випадках ми рекомендуємо застосувати силіконові імпланти, які надають більшого об’єму та більш досконалої форми грудям.

Підготовка до операції: Пацієнтка має бути здоровою (простуда чи інші захворювання в цей період є протипоказами). Якщо Ви курите, то потрібно кинути не менше, як за 2 тижні до операції і  утриматись від куріння після неї як мінімум ще 2-3 тижні. В іншому випадку різко зростає ризик порушення загоєння ран через те, що при курінні значно зменшується поступлення крові в судини шкіри. Якщо Ви приймаєте якісь медикаменти, то варто обговорити це з лікарем на консультації,  на якій важливо отримати інформацію про те, чого можна очікувати від операції. Обов’язковим є фотографування пацієнта до операції, а також при наступних оглядах в післяопераційному періоді. Перед операцією пацієнт проходить повне обстеження і здає всі необхідні аналізи (аналізи крові, сечі, флюорографія, ЕКГ, RW, УЗД або мамографія молочних залоз), огляд анестезіолога.

Госпіталізація здійснюється в день операції.

Знеболення. Операція виконується під загальним знеболенням у поєднанні з місцевою інфільтраційною анестезією.

В результаті підтяжки молочних залоз їх об’єм перерозподіляється таким чином, що сосок і ареола переміщуються у нормальне положення, а форма залози значно покращується шляхом одночасного переміщення тканини молочної залози і висіченням надлишків шкіри залози.

Молочні залози грають важливу роль у житті жінки. Усунення обвисання грудей потребує, у кожному конкретному випадку, ретельного аналізу і чіткого розуміння того, що саме пацієнтка хоче отримати в результаті операції.

При невеликому обвисанні молочних залоз ми, в основному, застосовуємо пери – та циркумареолярну тактику – рубець розташовується тільки довкола ареоли. Ця методика менш травматична і трудомістка, має коротший післяопераційний період, але не дає максимального естетичного результату, а дозволяє лише певним чином покращити форму залоз.

В основному, ми застосовуємо Т-подібний розріз, що дозволяє створити максимально естетичну форму. Цей розріз, у більшості випадків, застосовується для зменшення об’єму грудей, коли  соски знаходяться в правильному положенні, а наявне провисання тканини молочної залози – тоді рубець буде мати форму перевернутої букви «Т» (вертикальний з переходом на складку під молочною залозою).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Тривалість операції: від 2 до 3 годин. При потребі післяопераційні рани можуть бути дреновані резиновими випускниками чи трубочками, які, зазвичай, видаляють через 1-2 доби після операції.

Післяопераційний період. Відзначається дискомфорт протягом 3-5 днів після операції, в клініці необхідно залишатись 2-3 доби під наглядом медперсоналу.

Обов’язковим є носіння спеціальної післяопераційної білизни (бюстгальтер) для підтримки та формування грудей протягом 2 місяців. Необхідне обмеження фізичної активності на 2-3 тижні, час коли можна приступати до роботи визначається самопочуттям жінки.

Реабілітація займає 4-5 тижнів. Шви видаляються на 10-12 добу. Формування рубця іноді триває до півроку. Рекомендовано: 1рік уникати прямих сонячних променів на ділянку післяопераційного рубця аби досягнути кращої його непомітності.

Перебіг післяопераційного періоду відрізняється рядом особливостей:

а) після операції на шкірі залишаться постійні рубці; їх якість не може бути повною мірою передбачена до операції, оскільки процеси формування рубців індивідуальні;

б) ідеальна симетрія сосків, ореол і молочних залоз не може бути досягнута, хоча прагнення до цього і є одним із завдань операції;

в) операція знижує можливість грудного годування;

г) чутливість сосків, ореол і молочних залоз, як правило знижується з подальшим повільним відновленням; в деяких випадках вона втрачається повністю;

д) дана операція не робить впливу на частоту виникнення раку молочної залози;

е) набряк і крововиливи можуть зберігатися в ділянці операції протягом декількох тижнів до того моменту, коли груди після операції набудуть кінцевої форми.

Як і при будь-якому іншому хірургічному втручанні, так і після нього, можуть виникнути різні загальнохірургічні ускладнення (нагноєння рани, кровотеча, тромбофлебіт, тромбоемболія, утворення келоїдних рубців, а також специфічні ускладнення, які можуть потребувати проведення коригуючої операції в подальшому;

в досить рідкісних випадках кровопостачання одного чи двох сосків може виявитись недостатнім, що призведе до часткового чи повного їх некрозу (змертвіння), що може потребувати наступної їхньої реконструкції.

Попередні результати операції будуть помітні не раніше як за 1,5-2 міс., остаточне формування – через 3-4 міс. після втручання. Як і у всій хірургії, найкращі результати досягаються, коли пацієнт виконує всі настанови і застереження, передбачені лікарем.

Практично у кожної людини можна знайти відмінності в формі молочних залоз. Деякі відмінності залишаються і після будь-якої операції.