Корекція форми носа

завантаження (3)Розташований посередині обличчя, ніс суттєво впливає на зовнішній вигляд. Зміна форми цього органу може сильно змінити образ людини. Це – одна з основних причин, через яку операції на носі відносяться до числа найбільш розповсюджених. Ринопластика дає гарне уявлення про те, що таке пластична хірургія в цілому, тому що численні структури носа важливі не лише для зовнішнього вигляду, але і функціонально. Для успішності операції необхідно враховувати індивідуальні особливості кожного пацієнта. Вроджені або набуті в результаті травм чи якихось захворювань зміни носа потребують корекції. Видимі зміни або деформації носа часто призводять до порушень емоційного і психологічного стану. Скутість, скритність у відносинах ведуть до соціальної дезадаптації. Важливо, що при видимих змінах у зовнішності носа, як правило, є проблеми з диханням носа. Порушення функції дихання тягне за собою часті загострення захворювань зон носоглотки, головний біль, втому, захворювання серцево-судинної системи та ін. Вихід із ситуації – проведення корекції зовнішнього носа з відновленням функції носового дихання.

Анатомія носа. Ніс можна змалювати як піраміду, що складається з кісток і хрящів, вкриту шкірою зовні і слизовими мембранами всередині. Є ще невеликі м’язи, які можуть зморщувати шкіру, розширювати і скорочувати ніздрі. Носові кістки з’єднані з хрящем носової перегородки і трикутними хрящами, які, у свою чергу, пов’язані з крильними хрящами, форма яких визначає вигляд кінчика носа. У верхній частині носа шкіра тонка і може легко ковзати по хрящу і кістці, в той час як у нижній частині шкіра товста, містить більше сальних залоз і щільно прикріплена до хряща ніздрів.

 

Підготовка до операції. Як і завжди у пластичній хірургії, надважливо, щоб пацієнт розумів, який результат можна отримати за допомогою операції і які обмеження і ризик з нею пов’язані. Найчастіше, пацієнти хочуть зменшити ніс в цілому, видалити горбинку, усунути викривлення носа або ж здійснити корекцію тільки кінцевого відділу. Під час консультації хірург оцінює пропорційність носа на обличчі і те, чи будуть змінені пропорції носа гармоніювати з іншими рисами обличчя. Пацієнт має бути здоровим (простуда чи інші захворювання в цей період є протипоказами). Якщо Ви курите, то потрібно кинути не менше, як за 2 тижні до операції і  утриматись від куріння після неї як мінімум ще 2-3 тижні. В іншому випадку різко зростає ризик порушення загоєння ран через те, що при курінні значно зменшується поступлення крові в судини шкіри. Якщо Ви приймаєте якісь медикаменти, то варто обговорити це з лікарем на консультації,  на якій важливо отримати інформацію про те, чого можна очікувати від операції. Обов’язковим є фотографування пацієнта до операції, а також при наступних оглядах в післяопераційному періоді. Перед операцією пацієнт проходить повне обстеження і здає всі необхідні аналізи (аналізи крові, сечі, флюорографія, ЕКГ, RW, огляд анестезіолога. Госпіталізація здійснюється в день операції.

Мета ринопластики – покращення загального вигляду носа у відповідності з побажаннями клієнта. У більшості випадків це цілком досяжно. Але, на жаль, деякі пацієнти можуть вимагати більше того, що технічно можливо.

Операція: Відбувається під загальним, в основному, ендотрахеальним, наркозом у поєднанні з місцевою і провідниковою анестезією. Є два методи такої операції: відкрита і закрита риносептопластика. Відкрита – це розріз у ділянці колумели (колонки носа) з наступним відшаруванням тканин і роботою на хрящових і кісткових структурах. Закритий метод – це використання лише внутрішньо-носових розрізів.  Ми надаємо перевагу відкритому способу корекції, оскільки цей метод під час операції дає змогу краще оцінити стан структур носа та проводити  маніпуляції з ними. У кожному конкретному випадку треба проводити ретельне обстеження з наступним індивідуальним підходом до пацієнта. Слід зазначити, що оперативне втручання проводитись може як на хрящових так і на кісткових структурах носа залежно від конкретної ситуації, при чому, кістковий етап є більш складнішим та травматичнішим, оскільки передбачає зміну розташування кісток носа, потребує довшого відновного періоду.

У післяопераційному періоді больові відчуття практично не відмічаються. Першу добу порожнина носа затампонована, що завдає пацієнтам деяких неприємних відчуттів. На 2-3 день тампони видаляються, пацієнт починає задовільно дихати. Носити гіпсову пов’язку чи металеву пластинку необхідно протягом 7-8 діб для захисту прооперованої ділянки. Це значно полегшує стан пацієнта у післяопераційний період. Протягом 1-2 днів після операції необхідно знаходитись у клініці, потім – приїжджати на перев’язки. Через 24 години після операції ризик кровотечі фактично зникає, і пацієнт може повертатися додому. У післяопераційному періоді майже всіх пацієнтів турбує набряклість, відчуття натягнутості і болючості в ділянці післяопераційних розрізів, можливе порушення чутливості. Зазвичай, всі ці явища, з відновленням обмінних процесів і трофіки тканин, з часом проходять.

Попередні результати операції будуть помітні не раніше як за 1,5-2 міс., остаточне формування – через 7-12 міс. після втручання. Як і у всій хірургії, найкращі результати досягаються, коли пацієнт виконує всі настанови і застереження, передбачені лікарем – тоді і  значне підвищення самооцінки пацієнтів, їх гарний настрій, бажання повноцінно жити і працювати.

Сама ж операція значно покращує зовнішній вигляд і відновлює душевну рівновагу, та слід розуміти, що жодне оперативне втручання не здатне вирішити всі життєві негаразди.