Поліпи матки

Гістероскопічне лікування поліпів матки

Поліп матки – це доброякісний новоутвір, що росте зі слизової оболонки – ендометрія. Це окремий утвір від кількох мм до кількох см, може бути одиночним або виростає групою.

поліп м

Точна причина виникнення поліпа не встановлена. Оскільки вони є причиною кровотеч, безпліддя та інколи перероджуються, тому підлягають хірургічному видаленню.

 

Прояви.

Незалежно від будови поліпів матки, всі вони викликають подібну симптоматику. Після періоду безсимптомного перебігу виникають дисфункціональні маткові кровотечі, які можуть носить циклічних або ациклічних характер. При поліпах матки відзначаються менорагії – рясні місячні, сукровичні передменструальні виділення, що мажуть кров’яні виділення поза менструації і після статевого акту, метрорагії, кровотечі у менопаузі. Постійні крововтрати часто приводять до виникнення анемії, що супроводжується блідістю шкірних покривів, запаморочення, слабкістю.

Для поліпів матки великих розмірів типово поява патологічних слизових білій, переймоподібного болю внизу живота, дискомфорту і болів під час статевого акту. У жінок репродуктивного віку поліпи ендометрія часто викликають безпліддя, у вагітних – збільшують ризики викидня і передчасних пологів.

Симптоми поліпів матки схожі з проявами ендометріозу, Міоми матки, загрози викидня, тому вимагають професійного обстеження в гінеколога.

Діагностика.

узд поліп

Обстеження включає збір анамнезу, проведення огляду, УЗД малого тазу, гістероскопії і метрографія, роздільно діагностичного вишкрібання з гістологічним дослідженням ендометрію.

Лікування.

поліп

Оптимальним методом лікування поліпів матки служить ендоскопічна поліпектомія – видалення утворень в ході гістероскопії з наступним вишкрібанням ендометрія.

DSCN2371

Ми завжди раді Вам допомогти!